Sobota 22 czerwca 2019 roku, był pierwszym dniem zmagań na Stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków. W tym dniu o godzinie 12.00 odbył pokazowy konkurs trójskoku kobiet i mężczyzn. Wśród kobiet wygrała Adianna Szóstak (OŚ AZS Poznań) z wynikiem 13.71, drugie miejsce zajęła Monika Piekarska (MKS Juvenia Puszczykowo) - 12.25, a na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Kwiecień (MKS Hermes Gryfino) z wynikiem 13.71.
W męskim konkursie trójskoku zwyciężył Adian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) z wynikiem 16.56, na drugiej pozycji uplasował się Filip Sacha (KS ASZ AWF Kraków) z wynikiem 15.26, a trzecie miejsce zajął Patryk Komar (ZAS KU Poltechniki Opolskiej) z wynikiem 14.95.
O godzinie 15.00 rywalizcję rozpoczęły juniorki i juniorki młodsze. W kategorii U20 rywalizację wygrała Wiktoria Miąso (CWKS Resovia Rzeszów) z wynikiem 1.75, drugie miejsce zajęła Urszula Szczuko (MKS Kusy Szczecin), która uzuskała wynik 1.72 i z tym samym wynkiem na trzcim miejscu uplasowała się Julia Dutkiewicz (KS Stal LA Ostrów Wklp.).
W kategorii U18 zwyciężyła Patrycja Owczarek (RKS Łódź) z wynikiem 1.66, drugie miejsce z wynikiem 1.63 zajęła Klaudia Kronburg (MULKS Juvenia Głuchołazy), a na trzecim miejscu z tym samym wynikiem uplasowała się Julia Moszura (RKS Łódź).
O godzinie 17.15 swoją rywalizację mężczyźni w kategorii U20 i U18. Wśród juniorów najwyżej skoczył Jakub Bujak (MMKS Kędzierzyn-Koźle), który uzyskał wynik 2.04, drugie miejsce z tym samym wynikiem zajął Marcin Jachym (CWKS Resovia Rzeszów), trzecie miejsce z wynikiem 2.01 zajął Oleh Tykul z Ukrainy.
Wśród zawodników U18 najlepszym okazał się Mateusz Kołodziejski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), który skoczył 2.04, drugie miejsce z wynikiem 1.98 zajął Jakub Hołub (AZS UMCS Lublin), a na trzcim miejscu uplasował się Bartosz Krzywiński (LUKS Namysłów) z wynikiem 1.95.
W drugim dniu zawodów, tj. w niedzieję 23 czerwca, o godzinie 10.00 wystartował konkurs kobiet i mężczyzn w kategorii U16 dla zawodników z programu LDK. W konkursie wystąpili zaproszeni zawodnicy z Czech.
Konkurs młodziczek wygrała Katarzyna Kokot (LUKS Podium Kup) z wynikiem 1.70, drugie miejsce wywalczyła Julia Jacak (RKS Łódź) z wynikiem 1.63, a na trzecim miejscu z wynikiem 1.54 uplasowała się reprezentantka z Czech - Eliska Zimmermannova.
W śród młodzików najlepszym okazał się Gracjan Wiśniewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), który skoczył 1.96, drugie miejsce z wynikiem 1.80 zajął reprezentant Czech - Jakub Dudera, miejsce trzecie z wynikiem 1.68 wywalczył Dominik Wiśniewski (MMKS Kędzierzyn-Koźle).
O godzinie 13.00 wystartowały zabawy lekkoatletyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym, które do boju zagrzewali byli reprezentanci Polski w lekkiej Atletyce - Urszula Kielan, Władysław Kozakiewicz, Jacek Wszoła, Dariusz Biczysko i oczywiście gospodarz imprezy Janusz Trzepizur.
O godzinie 15.00 rozpoczął się konkurs główny, w którym wystartowało 11 kobiet i 10 mężczyzn. Niestety podczas rozgrzewki w trakcie skoków próbnych, kontuzji uległ faworyt konkursu męskiego, reprezentant Włoch - Gianmarco Tamberi. Jednak same konkursy dostarczyły zgromadzonym na stadionie kibicom fantastycznych emocji na najwyższym poziomie.
Konkurs kobiet wygrała Nadia Dusanova z Uzbekistanu z wynikiem 1.86, drugie miejsce z tym samym wynikiem zajęła Iryna Gerashchenko z Ukrainy, natomiast na trzecim sklasyfikowana została reprezentantka Włoch - Alessia Trost, która skoczyła również 1.86. Najlepszą z Polek okazała się Paulina Wal (AZS KU Politechniki Opolskiej), która uzyskała wynik 1.78.
Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Trevor Barry z Bahamas oraz Edgar Rivera z Meksyku, którzy skoczyli 2.24, Natomiast z tą samą wysokością na trzecim miejscu został sklasyfikowany Luis Castro Rivera z Puerto Rico. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Norbert Kobielski (MKS Inowrocław), który skoczył 2.20.

Oficjalne wyniki XIV Opolskiego Festiwalu Skoków: Komunikat końcowy OFS - Opole 22-23.06.2019 r.

Transmisja z konkursu głównego na stronie inernetowej: http://www.ofs.opole.pl/